0
Összesen:
0 Ft
0 Ft
Blog

Meseidő: a könyvek szerepe a kisgyermek nevelésében. Miért fontos

2024.09.13 14:41
Dr. Tóthné Dobos Blanka
Dr. Tóthné Dobos Blanka
anyuka és gyermek könyvet olvas.

 

Kérjük engedélyezze a képek megjelenítését!
Már a kislányom születése előtt igazi könyvmoly voltam, azt hiszem ezt a fogalmat senkinek sem kell magyarázni. Nagyon szerettem olvasni, kislány korom óta. Ennek a szeretetnek a magjait, az édesanyám ültette el bennem a példamutatásával. A közös olvasások, csodás emlékként élnek bennem a mai napig. Tudtam, hogy én is szeretnék egy ilyen értékes, picinyke magot elültetni a gyermekem lelkében, így eldöntöttem, hogy a kezdetektől része lesz az életünknek az olvasás.
anyuka és gyermek könyvet olvas

Küldetésemnek érzem, hogy az olvasás és a könyvek nagykövete legyek, és minden szülő tudtára adjam, hogy az olvasás korai bevezetésével a gyermekek egész életére pozitívan hathatnak. Felmerülhet a kérdés, hogy miért olyan fontos, hogy megalapozzuk a gyermekeinkben az olvasás szeretetét? Gondoljunk csak bele, amennyiben szeretünk olvasni, akkor önmagában a könyvekkel töltött idő egy élvezetes tevékenység lesz számunkra, tehát semmiféle rossz érzést nem okozhatunk vele. Emellett láthatatlanul, mindenféle erőlködés nélkül fejleszti a fantáziát, a kreativitást, szélesíti a látókört, valamint gazdagítja a szókincset. Sőt ennél sokkal többet ad, fejleszti a kitartást, formálja az énképet, az érzelmi intelligenciát, segít az egyes életben előforduló helyzetekre felkészülni, azokat feldolgozni, ezáltal hat a jövőre, a jövőbeni cselekedetekre, megélésekre. Hatással van a gyermek tanulmányaira is, hiszen a gyermek, aki a könyvek barátja, sokkal hamarabb fel tudja dolgozni, értelmezni a tanultakat, sokkal kritikusabban fog gondolkodni, hamarabb megtalálja a saját tanulási módszereit. Amennyiben a gyermekünk még nem tud olvasni, hanem mi családtagok olvasunk fel neki, akkor a gyermek és az olvasó közötti kapcsolatot is építhetjük az olvasással. Dr. John Hutton és a Cincinnati Children’s Hospital Medical Center munkatársai képalkotó vizsgálatokkal is bizonyították, hogy a gyermekek fejlődésének, jót tesz az olvasás. A vizsgálatok igazolták, hogy aktívabban működnek bizonyos kulcsfontosságú agyi területek azoknál az óvodáskorú gyermekeknél, akiknek rendszeresen olvasnak a szüleik. Érdemes minél korábban elkezdeni, már akár kisbaba korban is az olvasást.


Amennyiben ezek után kedvet kaptál, hogy olvass a gyermekednek, akkor válassz bátran a Szalay Könyvek kiadványai közül. Tarts velünk továbbra is, hiszen a következő cikkben konkrét tippeket és kreatív módszereket hozok majd az olvasás korai bevezetése és megszerettetése kapcsán. 

Mesekönyvek hónapja alkalmából szerezd be most a mesekönyveinket 25% kedvezménnyel a MESE kuponkóddal! 

borgun_hu